Kam uložit boty? Vybírejte botníky chytře

Hromada bot naházených za dveřmi téměř neumožňuje dostat se do bytu. Když s vypětím všech sil dveře otevřete, čeká vás překážková dráha střední obtížnosti. A co teprve, když si pozvete návštěvu. Taky vás hned napadne, že je potřeba s tím něco udělat?

Šikovné skříně

Menší botník v zádveří většinou slouží k uložení právě nošené obuvi. Dva tři čtyři páry bot, které si sem každý člen rodiny uloží, jsou snadno při ruce. Co však s tím zbytkem? Ideálním řešením je využití místa ve skříních, šatnách a různých komodách. Někde lze využít dno skříní, jinde úzké prostory doplnit policemi či regály. Někdy na to výrobci myslí a do skříní přímo zabudovávají úložné prostory na boty. Výklopné systémy skříněk umožňují uložit co nejvíce párů do relativně malého prostoru.

Další umístění nesezónní obuvi je v krabicích. V mnoha obchodech s nábytkem se prodávají zploštělé krabice s průhlednou stranou, které poskytnou úkryt pro dva páry bot či pro jedny větší. Nebo se prostě jen schovávejte krabice od bot z obchodů a aktuálně nepoužívané boty do nich schovejte. Krabice pak lze skládat na sebe a uložit třeba nahoru na skříň či na polici ve sklepě.

Botníky za dveřmi

Za dveřmi opravdu nebývá moc místa, a botník by se měl přizpůsobit podmínkám prostoru. K dostání je velký výběr různých poliček, výsuvných či vyklápěcích systémů. Šikovnou možností je koupit stěnu, na které najdete věšáky, zrcadlo, botník, ale třeba i úložný prostor na deštníky.

Máte-li u zdi vysoké lišty, hledejte stabilní botníky na dvou nožičkách, nebo botníky přivrtejte rovnou ke zdi. V prostoru pod ním můžete schovávat domácí přezůvky.

Botník jako topení

Nejen výběr tvarů, ale i materiálů je pestrý – od všeobecně oblíbeného dřeva přes ratan, kovové regály či plastové skříňky. Chytrou vychytávkou je elektrický topný botník. Na první pohled obyčejná dvouřadová police, kterou ale oceníte hlavně v zimním období. Postavíte-li na něj vlhké boty, rychle se vám vysuší a můžete za nedlouho opět vyrazit. Botník navíc může sloužit jako menší topné těleso a udržovat v zádveří příjemnou teplotu.

Kam s dětskými botami?

Samozřejmě, že vaše děti mohou požívat stejný botník jako vy. Ale i jejich oblečení také ukládáte jinam než své, tak proč to podobně nevyřešit podobně i s dětskou obuví? Vyhrajte si s interiérem dětského pokojíčku. Pokud vám to místo v pokoji dovolí, vyrobte malý botník u dveří v pokoji například z dětského hradu nebo vláčku vyrobit skrýš pro botičky. nebo jim do chodby postavte malý šuplíkový botník. Dítě se tak bude cítit dospěle, důležitě a třeba ho tak motivujte k poslušnějšímu odchodu z domu.

Sandra Špačková
foto: ikea.cz, freedigitalphotos.net

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>