Jak vybrat dětský bazének? Bezpečnost je na prvním místě

V letní období se mnozí rodiče poohlížejí po nějakém vhodném bazénku pro své ratolesti, který by se dal umístit na zahradu a dalo se tak vyhnout návštěvě přeplných koupališť. Než ale bazének koupíte, je třeba se zamyslet nad spoustou různých parametrů. Klíčová je volba vhodného typu bazénu, materiálu, ale také vybavení.

Začněte věkem

Věk dítěte je zcela zásadním kritériem. Rozhoduje totiž o tom, jaká by měla být bezpečnost i odolnost bazénu. Malé dítě vyžaduje bazén s nízkými okraji, větším dětem se hodí pořídit bazény s konstrukcí.

Výběr materiálu

Dětské bazény se vyrábí v mnoha různých provedeních. Materiály by samozřejmě měly být především zdravotně nezávadné, ale také pevné a bez problematických částí. Velmi oblíbené jsou bazény z PVC, které mají velmi dobré vlastnosti, používá se ale také vinyl nebo kaučuk.

Odolná konstrukce

Malé děti ocení především bazény nafukovací s vícekomorovým systémem. Navíc jsou velmi levné, praktické, skladné a snadno se udržují. Ty, které mají pevné stěny bývají samozřejmě dražší, náročnější na údržbu, ale zase více vydrží a nehrozí náhodné protrhnutí.

Kam je umístit?

Bazén umístěte na rovnou plochu a na pevný podklad. Vyhněte se například místům, kde je umístěn pod zemí septik. Při využití betonové žumpy Opava je sice pravděpodobnost nějakých komplikací mizivá, ale přesto je lepší dát přednost jinému místu, které navíc můžete ideálně zastínit stříškou nebo slunečníkem.

Teplota vody

Vhodná teplota vody bývá poněkud vyšší než pro dospělé. Malá miminka do půl roku potřebují teplou vodu okolo 32°C. S přibývajícím věkem je možné teplotu snižovat s ohledem na zdravotní stav a teplotu vzduchu.

Údržba

Nafukovací dětské bazénky vyžadují jen pravidelnou výměnu vody. Následně po ukončení sezóny je potřeba je vymýt, osušit a uložit na vhodné místo. Při náhodném propíchnutí je možné bazén zalepit.

Zdroj obrázku: pictoplay / Shutterstock.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>