Jak vybrat hodiny do vašeho domova. Určitě to bude chtít i nástěnné hodiny

Čas je nedostatkové zboží, kterým většina z nás příliš neoplývá. V práci člověk honí termíny, stále se někam za něčím žene, nestíhá a žije v poklusu a ve stresu. Přitom potřebuje mít dokonalý přehled o tom, kolik času má a kolik je vlastně hodin. Proto i při zařizování interiéru by se mělo myslet na koupi vhodných hodin.

Moderní, nebo klasické hodiny

Až budete vybírat hodiny do svého bytu, je třeba se zamyslet, jaké se do něho budou vůbec hodit. Není možné je koupit bez rozmyslu, protože by měly ladit se zařízením obydlí. V obchodech je naštěstí opravdu bohatý výběr, takže není problém si jejich nabídku pečlivě projít a vybrat si ty, které budou nejlepší. Nástěnné hodiny se nejvíce hodí do obývacího pokoje nebo jídelny, ale klidně si je můžete dát i do ložnice, pokud na tom budete trvat. Mít přehled o přesném čase je důležité pro to, abyste nic nezmeškali.

Kyvadlové hodiny jsou stále trendy

Mezi tradiční typy hodin patří ty s kyvadlem. Působí seriózně, mohou být nástěnné i stolní. Kyvadlové hodiny budou pěkným doplňkem ve stylově zařízeném obývacím pokoji. Do jídelny si můžete pořídit jedny na komodu, abyste i zde věděli, kolik je přesně hodin. Moderní kyvadlové hodiny neboli pendlovky už často bývají řízené rádiovým signálem, přestože jejich design může být v retro stylu. V minulosti bývaly kyvadlové mechanické, poháněné závažím. V některých domácnostech se ještě najdou takové starožitné kousky, na něž jsou jejich majitelé patřičně hrdí.

Nástěnné hodiny v různém designu

Když se podíváte na nabídku nástěnných hodin, překvapí vás ta pestrost vzorů i materiálů. Vedle tradičního dřeva se používá i plast, sklo, keramika. Číslo mohou být napsaná arabsky i římsky. Zajímavé je i barevné provedení. Prostě si z nich vybere určitě každý.

Zdroj obrázku: Serhii Fedoruk / Shutterstock.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>