Šetrné dřevo do Vašeho domu

Uvažujete o stavbě dřevostavby, nebo o pořízení nového nábytku, ale samozřejmě chcete být co nejvíce ohleduplní vůči životnímu prostředí? Pak se zkuste zamyslet nad použitím dřeva s označením FSC. Že nevíte, co tato zkratka znamená? Nevadí. My vám to vysvětlíme.

Označení FSC

FSC je označení certifikátu, který zaručuje, že dřevo pochází z lesa, který je obhospodařován v souladu s environmentálními, sociálními i ekonomickými pravidly, které napomáhají chránit mizející, ohrožené a devastované lesy. Jinými slovy tím, že si koupíte dřevo, či výrobek ze dřeva, který nese označení FSC máte jistotu, že se nepodílíte na drancování lesů.

Šetrné lesnické hospodaření 

Tento certifikát vznikl v roce 1993 na popud několika ekologických organizací. Zatímco v jiných státech je tento certifikát již velmi rozšířen, u nás se teprve dostává do podvědomí veřejnosti. Hlavní důvod k zavedení tohoto certifikátu bylo drancování lesů. I v evropských státech totiž dochází k nešetrnému lesnickému hospodaření, a i když rozloha lesů neklesá, horší se jejich kvalita. Dochází k úbytku druhů a snižuje se ekologická stabilita. Certifikát FSC zaručuje, že lesnické hospodaření se co nejvíce podobá přirozené obnově.

Dnes je možné z certifikovaného dříví koupit téměř všechny druhy výrobků. Označení FSC můžete navíc nalézt i na papíru. Pro certifikované výrobky přitom nemusíte jezdit nikam daleko. V současné době jsou totiž k dostání už i v běžných hobymarketech.

Chcete-li si vyhledat nejbližší obchod anebo se dozvědět více o certifikátu FSC, pak se můžete podívat na stránky www.poznejdrevo.cz. Zde naleznete vše potřebné.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>