Jak vypadají moderní ventilátory?

Chystáte se na nákup ventilátoru? Zaměřte se na spotřebu, výkon, funkce, ale i design.

V poslední době se do obliby dostávají ventilátory, které nemají úplně klasickou podobu, jak jsou mnozí z nás zvyklí. Tedy méně tradiční stropní ventilátory či ventilátory, které nemají klasickou podobu běžné vrtule kryté mřížkou. Naopak vrtule často chybí, ventilátory vypadají velmi moderně až futuristicky a v interiéru vypadají nenápadně a elegantně. Jejich výhodou bývá také velké množství různých funkcí.

westinghouse industrial espresso & sloupovy ventilator Oniro Tower

Stropní ventilátory

Stropní ventilátory nejsou běžným vybavením v českých domácnostech, přestože mají mnoho nesporných výhod (nepřekáží, jsou velmi výkonné a tiché, nevíří prach). Dají se pořídit se světlem nebo bez. Jednotlivé typy se od sebe liší počtem lopatek, tvarem lopatek, použitým materiálem a barevným provedením. Dnes již je samozřejmostí dálkové ovládání a regulátor otáček. 

westinghouse-comet-t-ventilator-se-sklem-tiffany

Co se týká vzhledu, můžete vybírat z mnoha designových provedení – od zdobného barokního vzhledu po jednoduchý industriální styl.

westinghouse cassidy stropni

Zákazníky oblíbené jsou stropní ventilátory Westinghouse, které se dají sehnat v mnoha barevných provedeních, včetně vícebarevných, které se hodí do dětských pokojů. 

westinghouse Techno

Ideální do větších místností a loftů je stropní ventilátor Westinghouse Techno II, s povrchovou úpravou v barvě titanu, unikátní konstrukcí a úsporným motorem s dlouhou životností.  

Speciální profil lopatek, který zaručuje nízkou provozní hlučnost a kovové části pokryté polyesterovou ochranou vrstvou proti poškrábání, to je ventilátor NORDIK Evolution, který se hodí do každé moderní domácnosti.

Stolní, sloupové a stojanové

Tyto ventilátory jsou ideální do menších prostor, ve kterých mohou být velmi zajímavým designovým doplňkem.

Dyson Pure Cool Link TP02

Výrobce Dyson je proslulý svými bezlopatkovými ventilátory. Nyní se dají tyto ventilátory pořídit také v kombinaci s čističkou vzduchu. Chladí a ještě čistí vnitřní prostor. Řeč je o čističce s ventilátorem DysonPure Cool Link TP02. Ze vzduchu odstraňuje plyny a 99,95% škodlivin a alergenů. Vzduch se dá navíc čistit na dálku pomocí mobilní aplikace. Díky systému plynulé oscilace se zařízení otáčí o 70 stupňů, čímž lépe distribuuje vyčištěný vzduch v místnosti.

Dyson AM07

Další bezlopatkovou variantou je sloupový ventilátor Dyson AM07. Hluk motoru a vibrace přístroje jsou izolovány. Chod zařízení díky tomu nenaruší ani dětský spánek. Technologie Air Multiplier umožňuje rychlejší průchod vzduchu kruhovým prstencem, a tedy vytváří příjemný a silný proud vzduchu.

Stadler Form sloupovy ventilator

Velmi povedeným kouskem je ventilátor od výrobce StadlerForm, s designem v imitaci kůže. Kromě vzhledu, který nadchne, nabízí také celou řadu inteligentních funkcí, například skrytý dálkový ovladač či režim přírodního vánku Natural Breeze.V tomto režimu zařízení střídá silné a slabé proudění vzduchu, čímž simuluje přírodní povětrnostní podmínky. Nadchne také svojí štíhlou postavou. Jeho šířka je pouhých 240 mm.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>