Jaké barvy do koupelny?

Nevíte si rady s otázkou, do jakých barev obléknout vaši koupelnu? Skříňky, obklady, dlažba, výmalba. Existuje tolik možností, vzorů a odstínů barev, že byste mohli vybírat léta.

Barva koupelny přitom dělá velmi mnoho, určuje, jak se v ní budeme cítit.

Studené barvy jsou příjemné v létě, navodí příjemný pocit chladu, ale v zimě naopak působí studeně a obyvatelům se může zdát, že je v místnostech větší zima než ve skutečnosti.

koupelna

Co se do koupelen hodí nejvíce, abychom svého výběru po čase nezačali litovat?

Tmavé barvy v koupelnách jsou originální, moderní, je ale třeba být obezřetný. Více se hodí do prostornějších koupelen, i u těch ale platí, že všeho moc škodí. Tmavé barvy se do koupelny hodí spíše než na celé stěny, na dekorace.

Tmavá barva může být maximálně na jedné stěně, na kterou je pak dobré umístit světlé umyvadlo nebo třeba skříňky. Byť se nám tmavé barvy mohou líbit sebevíce, musíme pamatovat na to, že malou koupelnu tmavá barva vždy opticky zmenší a my se pak můžeme cítit stísněně. U výběru tmavé barvy navíc musíme myslet na to, že obzvláště v lesklém provedení  bude vidět každá kapka.

Oproti tomu světlá barva koupelnu prosvětlí a opticky zvětší. Bílá sice originálně nezní, pro koupelnu však rozhodně není špatným výběrem. Poté stačí vybrat jen doplňky a až vzhled koupelny omrzí, vyměníte doplňky za jiné a koupelna bude skoro jako nová.

Velmi dobře v koupelně působí přírodní materiály, které však, byť jsou velmi moderní, nejsou „tím pravým ořechovým“. Vlhkost koupelny přírodním materiálům neprospívá. Dřevo, které koupelnu příjemně proteplí a případně kameny jsou tak vhodné spíše jen do velkých, dobře větratelných koupelen.

Jaké barvy jsou tedy ideální?

Jak již bylo napsáno, vhodná je  bílá. Kromě ní lze doporučit i béžovou, vanilkové odstíny, modrou či zelenou.

Martina M.
foto: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Dena napsal:

    My jsme si koupelnu vymalovali bílou. Jak zmiňujete, v létě je to super (zvláště, když naše koupelna vypadá velmi podobně, jako ta na obrázku – střešní okna, příjemné světlo). Modrou a zelenou si moc neumím představit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>