Když vás čeká rekonstrukce: Kde se nevyplatí šetřit?

Naplánovali jste se rekonstrukci a už se nemůžete dočkat, až započnou první práce a vy budete o krok blíž k vysněnému bydlení? Pak se určitě při výběru dodavatele a dělníků snažíte ušetřit, kde to jenom jde. Poradíme vám, kde se ale šetřit nevyplácí.

Nikdy nekončící práce: Nenechte se jí převálcovat!

Pokud jste si nepořídili novostavbu, pak budete svůj domov po celý život upravovat. Členové rodiny budou přibývat a bydlení se jim bude muset přizpůsobit. Váš vkus se bude měnit a stávající podmínky vás přestanou uspokojovat.

A protože jsme národ domácích kutilů, většinou se snažíme tyto drobné opravy a přestavby zvládnout svépomocí. Víkendy strávené v montérkách sice ušetří peníze za práce dělníků, a když navíc víte, kde pořídit stavební a spojovací materiály výhodněji, ušetříte i za jejich nákup. To je sice super, ale ještě to neznamená, že se vám to v konečném důsledku opravdu vyplatí.

Tip: Mrkněte na akros.cz – pořídíte tam opravdu kvalitní nerezové spojovací i hutní materiály, nářadí a další nezbytnosti, které při zkrášlování domova budete určitě potřebovat.

akros

Bydlete pohodlně. A nešetřete tam, kde se vám to nevyplatí!

Nezaměstnávejte svoje ruce, ale hlavu. Nesnažte se být zedníkem, instalatérem, pokrývačem, topenářem a kdoví čím ještě současně. Stejně je dnes téměř nemožné obsáhnout současnou úroveň stavebních postupů a materiálů.

  • Práci svěřte odborné firmě. To ale neznamená, že byste se neměli spolupodílet na výběru použitých materiálů. Dům je pro většinu lidí na celý život. Proto vybírejte z materiálů s vysokou životností, například místo běžné oceli raději volte nerezové tyče, armatury a potrubní díly a další spojovací a hutní materiál. Zde se rozhodně nevyplatí šetřit. Pokud tedy nechcete za pár let práce opakovat.
  • Nešetřete na stavebních materiálech jako je volba zateplení, kvalita omítky či střešní krytina – je lepší dnes za fasádu a střechu utratit trochu více, než ve stáří řešit, že vám teče do domu, ale nemáte peníze na opravu.

Málokdo si může dovolit koupit nový domek, kde není potřeba desítky let nic zásadního opravovat. Nic si nedělejte z toho, že třeba koupíte starší dům – ale do pořizovací ceny zahrňte i náklady na rekonstrukci a neztrácejte roky svého života snahou udělat si vše vlastníma rukama. Ať máte také čas si domek užít!

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. kutil Karel napsal:

    Lidi prosím vás nešetřete na materiálech a rekonstrukci svěřte jen prověřeným firmám, jinak se vám rekonstrukce těžce nevyplatí. Mluvím z vlastní zkušenosti!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>