Máte psa na zahradě? Boudu nebo kotec?

Doby, kdy se naši čtyřnozí mazlíčci potulovali po ulicích vesniček a měst, jsou dávno pryč. V dnešní době je povinností mít svého psa pod kontrolou. Dlouhodobě nejlepší variantou jak svému pejskovi vytvořit příjemný a zároveň bezpečný domov je psí kotec s boudou nebo bez.

kotec-350x200-03-00
Proč zvolit venkovní kotec pro psa?

K zajištění psa máte dnes několik možností. Jak tedy vybrat tu nejpříjemnější variantu pro vás i vašeho pejska? Obzvláště pro velká plemena psů není vhodné umístění dovnitř domu a pro mnohé majitele také nevhodná varianta. Chtějí, aby jejich psi zavčasu upozornili na případnou nevítanou návštěvu.

Dříve se často psi na zahradě upoutávali řetězy, což není pro pejsky příliš příjemná varianta. Řetěz může psa poranit a v krajním případě se na něm může i udusit. Navíc pes uvázaný na řetězu bývá často mnohem agresivnější než jinak zajištěný pes.

Můj domov, můj hrad. Útulný kotec pro psa je nejspíše nejvhodnější variantou pro zajištění vašeho čtyřnohého mazlíčka. Pes získá kotcem své zázemí a svůj domov. Na tomto omezeném prostoru má svobodu a není ničím svazován.

Jaký zvolit materiál kotce?

Kotce pro psy mohou být postavené z mnohých materiálů. Používané je dřevo, dřevěná prkna, dřevotříska ale také ocel a plechy. Většinou je kotec kombinován z několika různých materiálů.

Dřevo je přírodním materiálem, jenž má přijatelnou cenu i estetické vlastnosti. Dřevo má však jedno velké ALE, a tím je trvanlivost. Pes má slušnou výbavičku zubů, zoubků a drápů, kterými zvládne dřevěné prvky kotce velmi rychle narušit či zničit.

kotec-250x250-02-01

Řešení? Plechové kotce pro psy 

Plechové kotce pro psy jsou z tohoto pohledu ideálními, jelikož nejsou téměř mechanicky narušitelné ze strany psa. Zvláště pro větší psy jsou vhodné ocelové a plechové kotce. Tyto kotce mají vysokou trvanlivost a mohou posloužit několika generacím vašich pejsků, kdežto u kotců dřevěných hodně záleží na náladě a chování obyvatele tohoto kotce.

Ochrana před bouřkou

Není nic nového, že se pejsci bojí bouřek, a v takové chvíli je jim i kotec málo, protože je všechno slyšet. Proto je dobré schovat pejska třeba do obyčejného plechové zahradního domku nebo garáže.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>