Pracovní obuv na doma: Jak vybrat tu správnou

Uvažujete o tom, že byste si domů pořídili kvalitní pracovní boty? Není se čemu divit, jelikož pracovat v nějakých již obnošených botách, případně v nekvalitních modelech, představuje zbytečné riziko. Navíc se v takovéto obuvi nebudete cítit vůbec komfortně. Zvolit ty správné pracovní boty nemusí být nijak výrazně náročné. Stačí se pouze řídit několika důležitými aspekty. My se na ty základní podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích. 

Jaký bude účel použití bot?

Otázka, již byste si měli položit hned na začátku jako první. Pevná pracovní obuv, jež je určená třeba pro práci v terénu, se pochopitelně liší od těch, jež využijete v interiéru, například ve zdravotnictví nebo potravinářství. I doma byste měli uvažovat o tom, zdali zvolíte model někde do zahrady, sadu nebo lesa, případně se zaměříte vyloženě na boty určené pro vykonávání nejrůznějších domácích prací v garáži, sklepě či v dílně. Alternativ je pochopitelně hodně. 

Výška obuvi a míra ochrany

Odvíjí se od odpovědi na zmiňovanou otázku. K dispozici jsou především boty outdoorové, kotníkové a nízké. Posledně jmenované jsou ideální do míst, která jsou krytá a práce není až tak nebezpečná. Jinak do venkovních prostor se často volí také holínky, případně pro nějaké lehčí činnosti nebo jen chůzi sandály. Co se týká míry ochrany, dívat byste se měli především po jednotlivých bezpečnostních třídách. Konkrétně se jedná o třídy S1, S1P, S2, S3 či EN 20347 a mnohé jiné. 

Speciální vlastnosti bot

I ty jsou poměrně důležité. Pro různé trekové výlety se pochopitelně náramně hodí třeba membrána Gore-Tex. Jestliže počítáte s delším pobytem v dané obuvi, rozhodně vsaďte na gelovou vložku. Jinak se vyplatí v mnohých případech i nitrilová. Alternativní obuvi je spousta. Zakoupit si mnohé pracovní boty můžete výhodně na Safework.cz.

Zdroj obrázku: Itthiphon_No / Shutterstock.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>