Jak na rekonstrukci kuchyně?

Máte doma starší kuchyni a už delší dobu přemýšlíte nad novou? Při rekonstrukci kuchyně máte dvě možnosti – pokusit se kuchyň vylepšit menšími úpravami nebo ji celou vyměnit. Tento článek se zaměřuje na kompletní rekonstrukci kuchyně a co vše je s takovou rekonstrukcí spojené.

Pokud jste se rozhodli pro kompletní rekonstrukci kuchyně, čeká Vás daleko více práce než při počáteční stavbě. Bude potřeba strhnout původní starou kuchyň, zajistit odvoz veškerého odpadu, vymalovat atd.

Příprava

Než se pustíte do rekonstrukce, vše nejprve k lidu a rozvahou rozmyslete. Berte v potaz prostorové možnosti a velikost kuchyně. Zamyslete se také nad tím, zda hodně vaříte, nebo radši připravujete jednoduché pokrmy.

Vytvořte si určitou představu, jak by Vaše nová kuchyň měla vypadat, kde by mohl být sporák, dřez, kam se postaví lednice atd. Všechny své požadavky si pečlivě zapište. Tyto údaje totiž poslouží jako zadání firmám, které Vám dle Vašich přání vypočítají cenovou nabídku a rozepíší jednotlivé úpravy.

Zaměření prostoru kuchyně

Před samotným navrhováním je nutné prostor pro novou kuchyň přesně zaměřit. Zaměření musí obsahovat půdorys se všemi členitostmi – tedy umístění oken, dveří či různých výklenků. Důležité je mít zaměřená také topná tělesa, rozvod vody, elektriky a kanalizace, které mohou mít vliv na navrhování nové kuchyně na míru.

Návrh kuchyně

Poté co má firma vše potřebné, vypracuje dle Vašich přání a požadavků návrh kuchyně.  Kuchyň patří k nejsložitějším místnostem v celém bytě nebo domě co se týče navrhování. Při zpracování návrhu je totiž potřeba respektovat nejenom Vaše požadavky, ale také celkovou velikost kuchyně, rozmístění zásuvek, rozvody elektřiny, vody a plynu atd.

Velikost místnosti hraje při tvorbě návrhu největší roli. Čím je kuchyně menší, tím je těžší pro navrhování. U malých kuchyní je totiž nutné promyslet každý detail. Do malého prostoru se musí vejít vše potřebné.

Výběr kuchyňské linky a spotřebičů

Před rekonstrukcí je nutné vybrat si vzhled kuchyňské linky a potřebné vestavěné spotřebiče, bez kterých se v kuchyni neobejdete. Barvu podlahové krytiny a vymalování vybírejte dle barvy kuchyňské linky tak, aby kuchyň byla v závěru slazená a nebudila přepláceným dojmem. S výběrem vhodných barev a vzorů Vám poradí také patřičná společnost, se kterou spolupracujete. Co se týče elektrospotřebičů, doporučujeme vybírat všechny od jedné značky.

Samotná rekonstrukce kuchyně

Po schválení návrhu, výběru kuchyňské linky a potřebných spotřebičů následuje samotná realizace rekonstrukce. Ta se naplánuje na konkrétní datum a potrvá několik dní v závislosti na rozsahu úprav v místnosti.

Po výběru a naplánování konkrétního termínu se uskuteční rekonstrukce kuchyně, která může trvat až několik dní. Vždy záleží na jednotlivých úpravách. Za pomoc při zpracování článku a odborné rady děkujeme firmě 3D Návrhy s.r.o. – kuchyně Plzeň.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>