Proč se vyplatí založit dětem spoření

Za nadpisem není otazník záměrně, protože se jedná o otázku v dnešní době už skutečně spíše řečnickou. Většina z nás by na ni totiž spolehlivě uměla odpovědět. Spoření samo o sobě přináší výhody, podobně jako každá finanční rezerva, která se v tomto případě ještě poměrně dobře zhodnocuje.

A co se týká spoření pro děti, pak můžeme říci, že se skutečně jedná o jednu z nejrozumnějších investic, kterou svým dětem můžeme vytvořit solidní finanční základ pro vstup do dospělosti a navíc jim zajistit snadnější cestu k vlastnímu bydlení.

Finanční rezervu navíc můžeme vytvářet i dlouhodobě, pokud se rozhodneme pro spoření pro děti s Liškou, můžeme využít tarif Variant s programem Pravidelné spoření, který potažmo našim dětem zajistí ty nejvýhodnější podmínky.

Pokud naopak plánujeme spolu s finanční rezervou získat i nárok na úvěr s neměnnou roční úrokovou sazbou 2,95%, pak se vyplatí tarif Garant, který tyto požadavky dovede splnit.

A jak bychom mohli výhody spoření stručně shrnout v pár bodech? Za prvé – jedná se o bezpečné zhodnocení až 5,8 % ročně (včetně započtení státní podpory). Za druhé svému dítěti podle volby typu spoření můžeme zajistit úvěr na bydlení s pevnou roční úrokovou sazbou již od 2,95 %. A za třetí máme nárok na státní příspěvek ve výši až 2000 Kč ročně.

A pokud se nám navíc podaří uzavřít smlouvu o stavebním spoření s Liškou pro naše dítě ještě do konce června, získáme navíc prémii až 1000 Kč (při cílové částce 200 000 Kč).

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>