Proč se vyplatí založit dětem spoření

Za nadpisem není otazník záměrně, protože se jedná o otázku v dnešní době už skutečně spíše řečnickou. Většina z nás by na ni totiž spolehlivě uměla odpovědět. Spoření samo o sobě přináší výhody, podobně jako každá finanční rezerva, která se v tomto případě ještě poměrně dobře zhodnocuje.

A co se týká spoření pro děti, pak můžeme říci, že se skutečně jedná o jednu z nejrozumnějších investic, kterou svým dětem můžeme vytvořit solidní finanční základ pro vstup do dospělosti a navíc jim zajistit snadnější cestu k vlastnímu bydlení.

Finanční rezervu navíc můžeme vytvářet i dlouhodobě, pokud se rozhodneme pro spoření pro děti s Liškou, můžeme využít tarif Variant s programem Pravidelné spoření, který potažmo našim dětem zajistí ty nejvýhodnější podmínky.

Pokud naopak plánujeme spolu s finanční rezervou získat i nárok na úvěr s neměnnou roční úrokovou sazbou 2,95%, pak se vyplatí tarif Garant, který tyto požadavky dovede splnit.

A jak bychom mohli výhody spoření stručně shrnout v pár bodech? Za prvé – jedná se o bezpečné zhodnocení až 5,8 % ročně (včetně započtení státní podpory). Za druhé svému dítěti podle volby typu spoření můžeme zajistit úvěr na bydlení s pevnou roční úrokovou sazbou již od 2,95 %. A za třetí máme nárok na státní příspěvek ve výši až 2000 Kč ročně.

A pokud se nám navíc podaří uzavřít smlouvu o stavebním spoření s Liškou pro naše dítě ještě do konce června, získáme navíc prémii až 1000 Kč (při cílové částce 200 000 Kč).

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>