Půjčka na bydlení od rodiny? Raději ne!

Rádi byste se konečně usadili ve svém vlastním novém bytě? Pro osamostatnění a jakýsi nový start třeba s novou rodinou je to určitě optimální varianta. Skutečnost je ale bohužel taková, že spousta lidí nedisponuje dostatečnou hotovostí, a tak je nezbytné peníze co možná nejrychleji sehnat. Mnohdy to nemusí být až tak náročné, vždyť banky i nebankovní společnosti půjčují i za vcelku solidních podmínek. Přesto se najdou i takoví, kteří si jdou půjčit od někoho známého, nejčastěji pochopitelně od rodiny. Tento krok nemusí být tím správným. Proč? To vám prozradíme právě v tomto článku. Důvodů je samozřejmě hned několik. Pojďme se na ně tedy podívat mnohem podrobněji.      

kalkulacka_peníze_financovani

Časem zapomenutá půjčka

Víte, co se stane, když zapomenete na splátku půjčky u banky? Samozřejmě vás bude konkrétní finanční instituce ihned urgovat. Upozornění se začnou opakovat a ve finále přijdou velmi nepříjemné a často hodně vysoké sankce. Pokud si půjčíte u rodinného příslušníka, nic takového se nejspíše dít nebude. Věřitel vám totiž bude buď skutečně věřit, nebo se v něm probudí onen klasický ostych, a tak se vás ptát nebude. Vy na půjčku prostě a jednoduše můžete zapomenout, případně se najdou také lidé, kteří záměrně nechtějí dostat svým závazkům, a to z jakýchkoli důvodů včetně toho, že aktuálně nemají žádné peníze. Vzájemná důvěra obou stran se postupem času vytrácí a z největších přátel se stávají nepřátelé. Hádat se s rodinou je to nejhorší, co se vám může stát. Myslete na to a raději půjčte peníze od nějaké z finančních institucí.     

Vy rodinným příslušníkům také půjčovat nemusíte!

Mnozí lidé označují půjčku od rodinných příslušníků za jakousi morální povinnost. Na takovéto jedince prostě neberte ohled. O nic takového se totiž nejedná! Vy jste svobodní a můžete se rozhodnout jakkoli. Na morálku v žádném případě neberte ohled! Rychlá půjčka tohoto typu by vám jako věřiteli mohla po všech stránkách ublížit! Jako omluvu můžete brát i fakt, že rodinný příslušník, tedy potenciální dlužník se do finančně nepříjemné situace dostal vlastní vinou.    

Jako dlužník vystavujete věřitele finančním potížím

Jak banky, tak i nebankovní společnosti jsou připravené na to, že pravidelně půjčují lidem. Tím pádem se nedostanou do finančních obtíží. I kdyby se tak stalo, vám to může být v podstatě úplně jedno. Podobně je na tom i půjčka na auto od leasingové společnosti a jiné finanční produkty. Když si půjčíte v rodině, existuje vcelku vysoké riziko, že se kvůli vám někdo hodně zadluží. Přece si nebudete kontrolovat to, jestli si třeba bratr na peníze pro vás nebere úvěr u některé nebankovní společnosti! Pak se vám ale dostane odněkud nepříjemná zpráva, že se tento člověk zadlužil. 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>