Půjčka na bydlení od rodiny? Raději ne!

Rádi byste se konečně usadili ve svém vlastním novém bytě? Pro osamostatnění a jakýsi nový start třeba s novou rodinou je to určitě optimální varianta. Skutečnost je ale bohužel taková, že spousta lidí nedisponuje dostatečnou hotovostí, a tak je nezbytné peníze co možná nejrychleji sehnat. Mnohdy to nemusí být až tak náročné, vždyť banky i nebankovní společnosti půjčují i za vcelku solidních podmínek. Přesto se najdou i takoví, kteří si jdou půjčit od někoho známého, nejčastěji pochopitelně od rodiny. Tento krok nemusí být tím správným. Proč? To vám prozradíme právě v tomto článku. Důvodů je samozřejmě hned několik. Pojďme se na ně tedy podívat mnohem podrobněji.      

kalkulacka_peníze_financovani

Časem zapomenutá půjčka

Víte, co se stane, když zapomenete na splátku půjčky u banky? Samozřejmě vás bude konkrétní finanční instituce ihned urgovat. Upozornění se začnou opakovat a ve finále přijdou velmi nepříjemné a často hodně vysoké sankce. Pokud si půjčíte u rodinného příslušníka, nic takového se nejspíše dít nebude. Věřitel vám totiž bude buď skutečně věřit, nebo se v něm probudí onen klasický ostych, a tak se vás ptát nebude. Vy na půjčku prostě a jednoduše můžete zapomenout, případně se najdou také lidé, kteří záměrně nechtějí dostat svým závazkům, a to z jakýchkoli důvodů včetně toho, že aktuálně nemají žádné peníze. Vzájemná důvěra obou stran se postupem času vytrácí a z největších přátel se stávají nepřátelé. Hádat se s rodinou je to nejhorší, co se vám může stát. Myslete na to a raději půjčte peníze od nějaké z finančních institucí.     

Vy rodinným příslušníkům také půjčovat nemusíte!

Mnozí lidé označují půjčku od rodinných příslušníků za jakousi morální povinnost. Na takovéto jedince prostě neberte ohled. O nic takového se totiž nejedná! Vy jste svobodní a můžete se rozhodnout jakkoli. Na morálku v žádném případě neberte ohled! Rychlá půjčka tohoto typu by vám jako věřiteli mohla po všech stránkách ublížit! Jako omluvu můžete brát i fakt, že rodinný příslušník, tedy potenciální dlužník se do finančně nepříjemné situace dostal vlastní vinou.    

Jako dlužník vystavujete věřitele finančním potížím

Jak banky, tak i nebankovní společnosti jsou připravené na to, že pravidelně půjčují lidem. Tím pádem se nedostanou do finančních obtíží. I kdyby se tak stalo, vám to může být v podstatě úplně jedno. Podobně je na tom i půjčka na auto od leasingové společnosti a jiné finanční produkty. Když si půjčíte v rodině, existuje vcelku vysoké riziko, že se kvůli vám někdo hodně zadluží. Přece si nebudete kontrolovat to, jestli si třeba bratr na peníze pro vás nebere úvěr u některé nebankovní společnosti! Pak se vám ale dostane odněkud nepříjemná zpráva, že se tento člověk zadlužil. 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>