Je dobré obrátit se na realitní kancelář?

Chcete prodat či pronajmout byt a nevíte, zda či proč se obrátit na realitní kancelář? Důvodů, proč využít služeb realitní kanceláře, je mnoho. Realitní kanceláře za vás provedou takřka všechny záležitosti týkající se prodeje.Ušetříte drahocenný čas, který můžete investovat jiným způsobem, a hlavně ušetříte spoustu nervů, které vám může rozdrásat například fronta na katastrálním úřadu.

Převezmou starosti týkající se prodeje od inzerování, předvádění bytu zájemcům, shánění a podepisování podkladů, až po samotný prodej.

Prodej se může pozdržet téměř na čemkoliv, například špatné stanovení prodejní ceny může znamenat zdlouhavý a bolestný prodej nemovitosti. Díky realitní kanceláři můžete nemovitost prodat rychleji.

Největší nevýhodou prodeje bytu, na kterou můžete při prodeji bez realitní kanceláře narazit, je nedostatečná znalost právního systému a v důsledku toho například sepsat špatně znějící smlouvu. Právě to může způsobit, že obchod skončí nešťastným fiaskem.

Ani s pronájmem bytu často není moc jednoduché a zabere to spoustu sil a času, obzvláště pak v hlavním městě, kde je bytů k pronájmu nespočet. Pokud chcete ušetřit čas, pak svěřte realitní kanceláři všechny své požadavky na bydlení a neopomínejte ani na maličkosti (tedy váš požadavek na lokalitu, občanskou vybavenost, případně i volnočasové vyžití a hlavně cenu), jaké u pronájmu bytu v Praze očekáváte, a v kanceláři provedou výběr za vás. Vy se dostavíte jen na prohlídku bytu.

Realitní kancelář může být vysvobozením pro ty, kteří se nevyznají v papírování, smlouvách, zákonech nebo stavu nemovitostí. I v případě pronájmu za vás realitní kanceláře totiž zkontrolují stav nemovitosti a připraví smlouvu. U realitní kanceláře si také můžete uložit kauci pro pronajímatele, dokud nepodepíšete závaznou smlouvu o pronájmu.

I u pronájmu se platí realitní kanceláři provize. Obvykle se platí částka ve výši jednoho nájmu. Nejedná se o zanedbatelnou cifru, ale je třeba si uvědomit, že v této ceně je i to, že váš inzerát bude k vidění na těch správných místech a tím se uskutečnění pronájmu urychlí.

Pro inspiraci se podívejte, jaké jsou nabídky pronájmů bytů v Praze od Remax-czech.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>