Sklo v interiéru

Chcete ozvláštnit svůj domov? Zkuste sklo. Jeho výhodou je zejména variabilita. Pomocí skla můžete opticky zvětšit menší prostory, případně může sklo posloužit jako vhodný a elegantní prvek k rozdělení prostoru.

Sklo je elegantním doplňkem nábytku. Je možné ho použít na police, výplně dveří i z něj udělat konferenční stolek. Své specifické uplatnění má sklo v koupelně. Pravda, nebezpečí mohou představovat děti. Tedy respektive sklo může být nebezpečné pro děti. Je sice pravda, že je možné pořídit i bezpečnostní sklo, ale i to není vůči dětem zcela imunní.
Sklu je potřeba také věnovat zvýšenou péči při úklidu. Každý ví, že každý dotek je na skle vidět v podobě otisku velmi dlouho.

Sklo však nemá jen estetické výhody, ale také i hygienické. Sklo jako materiál je stále oblíbenější i v kuchyni. Velkou výhodou je jednak velká odolnost skla vůči výparům a zvýšeným teplotám, které se objevují při vaření, ale také výborná omyvatelnost. Zejména odpadá obtížné čištění spár mezi kachličkami. Kuchyňská linka tak zůstává dokonale hygienická. Navíc je možné sklo pořídit v různorodých barevných odstínech.

Výborným doplňkem je i zrcadlo, které již dávno nepatří pouze do koupelen a předsíní. Zrcadlo v různé formě a rozličných tvarů patří i do obývacího pokoje, případně do ložnice. Zrcadlo prostor opticky zvětší a lze tak i vyřešit nedostatek světla v tmavém prostoru. Samozřejmě musíte zrcadlo správně nastavit.

Samotnou kapitolou je pak koupelna, kde sklo může kromě zrcadla tvoří i zástěnu u vany či sprchy. Kromě průhledného skla je samozřejmě možné pořídit i matné, či barevné sklo. Zvláště barevné sklo dokáže koupelnu značně oživit.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>