Vyhněte se vánočnímu šílenství!

V předvánočním shonu si lidé nejsou moc schopni zorganizovat svůj harmonogram. Po práci na nákupy, po nákupech rychle domů péct cukroví a po pečení ještě noční úklid “výbuchu” v kuchyni.  Dostaňte svůj čas pod kontrolu ještě letos! Máme pro vás několik tipů.

vanocni-silenstvi-1

Stačí pár takových náročných dnů a příčina nelibosti ve vánoční svátky je rázem na světě. Vyčleňte si čas během dne maximálně na dvě hlavní činnosti. Většinou jednou z nich bývají pracovní povinnosti, poté se rozmyslete, zda půjdete na nákupy, uklízet nebo péct. Nedělejte vše najednou!

Nestíháte? Nevadí!
  1. Dárky přes internet

Nekonečné díky patří tomu, kdo přišel do světa s nápadem e-shopu! Vyhnete se tak největšímu předvánočnímu stresu, který číhá na každém rohu. Přeplněné obchody, nervózní lidé a rekordní  fronty u pokladen jsou hlavním důvodem, proč pořídit vánoční dárky pěkně z pohodlí a tepla domova.  Navíc se nemusíte vláčet s těžkými taškami.

vanocni-ozdoby

  1. Vánoční úklid odložte na jaro

Nestíháte v práci, nemáte nakoupené dárky a ještě vás čeká vánoční úklid? Nedělejte si těžkou hlavu a vynechejte ho! Běžný úklid plně postačí a alespoň budete mít více času na jiné povinnosti.  Bez generálního úklidu nepřestanou Vánoce Vánocemi býti, raději energii míti! :-)

  1. Spěte!

Nechte si dostatek času pro spánek! Alespoň pořádně načerpáte energii do dalšího dne a nebudete si připadat jako při posledním tažení. Máte vše důkladně zorganizované, chodíte spát brzy, ale nedaří se vám usnout nebo se často probouzíte? Příčinou mohou být i jiné okolnosti, jako je nespavost, neklidná mysl nebo nepohodlná matrace.

  1. Usmívejte se!

Ne nadarmo se říká, že smích je ten nejlepší lék. Vyzkoušejte si to hned teď! Začněte se pořádně usmívat, jen tak, bez jakéhokoliv důvodu. Nic? Vyceňte zuby a zvedněte horní ret. I předstíraný smích má léčebné účinky. Zásluhu na nich mají endorfiny, kterého během uvolnění svalstva produkujeme mnohem více než obvykle.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>