Vytápíte plynem? Přechodem k jinému dodavateli můžete ušetřit tisíce

Stále si kladete otázku Jak lépe bydlet? Provedli jste rekonstrukci za účelem snížení energií, vybavili jste domácnost ekonomičtějšími elektrickými přístroji, ale stále nejste spokojeni s přicházejícími fakturami? Nezoufejte, ještě se nabízí jedna možnost. Změňte dodavatele energií.

Topíte-li plynem, měli byste začít změnou dodavatele plynu. A rozhodně se změnou neotálejte, přechodem můžete ročně ušetřit tisíce korun. Na bezplatnou změnu dodavatele zemního plynu má právo každý zákazník. Výběr a samotná změna vám nezaberou mnoho času, a dokonce nemusíte osobně navštěvovat všechny pobočky dodavatelů. Vše vyřídíte online z pohodlí domova pomocí nástrojů na srovnání cen plynu.

Porovnejte nabídky

Přehled cen plynu v jednotlivých krajích je volně dostupný. Stačí na webu vyplnit, pro který kraj chcete nabídky zobrazit, a jaká je vaše spotřeba. Získáte tak přehled, všech odpovídajících dodavatelů, včetně jejich cenových nabídek. Najdete zde ceny za m3 i za 1MWh plynu podle aktuálních ceníků jednotlivých dodavatelů plynu.

Nechte si to spočítat 

Srovnání cen plynu nikdy nebylo tak jednoduché. Stačí si na webu najít jeden z kalkulátorů cen energií a rázem můžete vybírat z nabídky téměř 20 dodavatelů plynu.

Jak na to? Vyzkoušejte nástroj kalkulačka plynu, zodpovězte několik otázek jako kraj, ve kterém bydlíte, k čemu plyn využíváte, jméno současného dodavatele a výsledek získáte během několika vteřin. Většina dodavatelů nabízí pouze jeden tarif, a tak nemusíte složitě přemýšlet a počítat, u koho ušetříte nejvíce.

Ptáte se, zda se změna vyplatí se i vám?

Jistě. Z logiky vyplývá, že čím více plynu spotřebujete, tím vyšší budou vaše úspory. Mějte na paměti, že na levný plyn má právo každý.

Není se čeho obávat

Pokud vám ceny plynu nového dodavatel nebudou zcela vyhovovat, můžete jej po 6 měsících opět bezplatně změnit. Chráněni jste, i když vsadíte na špatného koně. Pokud váš dodavatel plynu zkrachuje, nemusíte se bát, že zůstanete bez plynu. Na dodavatele totiž máte ze zákona právo, proto vás v takovémto případě převezme tzv. dodavatel poslední instance, který vám po dobu, než si seženete jiného dodavatele, bude dodávat plyn za ceny stanovené Energetickým regulačním úřadem.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>