Zdravý spánek na polohovacím roštu

Uvažujete nad polohovacím lamelovým roštem? Polohovací rošty mají spoustu výhod a hodí se nejen pro osoby s omezenou pohybovostí, ale i pro ty, kteří se z postele rádi dívají na televizi nebo si čtou.

K polohovacím lamelovým roštům je nutné zvolit vhodnou matraci, která bude dostatečně pružná a bude se k roštu dobře hodit.

Polohovací rošty pro dokonalé pohodlí

Jestli jste se ještě nerozhodli, jestli investovat do polohovacího lamelového roštu, možná vám k rozhodnutí pomůže následující text.

Je polohovací rošt zbytečnou vymožeností, za kterou akorát zaplatíte více? Polohovací rošty se vám určitě vyplatí, pokud postel využíváte i k jiným aktivitám, než pouze ke spánku. Polohovací rošt je praktický pokud:

–         někdy snídáte v posteli

–         berete si notebook do postele

–         díváte se z postele na televizi

–         čtete si před spaním

Pokud provádíte některé z vyjmenovaných aktivit, bude pro vás možnost polohování roštu velmi praktickou. Na polohovací rošt si brzy zvyknete a nebudete chtít už nic jiného.

Polohovací rošt se hodí pro starší i nemocné osoby

Polohovací lamelový rošt má velký přínos u starších osob nebo u pohybově nemocných, kteří mají problémy se vstáváním. Polohovací rošt dokáže usnadnit námahu a přínos má i na prokrvení končetin. Některé lamelové rošty mají dokonce dvě funkce polohování:

a)      v oblasti hlavy

b)     v oblasti nohou

Ovládání polohovacího roštu

Polohovací rošty jsou k dostání s manuálním nebo elektrickým ovládáním. U manuálního ovládání si nejprve vyzkoušejte, zda se vám polohování dobře nastavuje a manipulace je snadná.

Elektrické ovládání se výborně hodí k postelím pro seniory. Sklon polohy se dá nastavovat i skrze dálkové ovládání.

Jakou matraci vybrat k polohovacímu roštu?

Kvůli zvýšeným nárokům na elasticitu matrace nejsou k polohovacím roštům vhodné všechny druhy matrací. U nevhodně zvolené matrace může dojít k jejímu poškození nebo předčasnému opotřebení. Pro zachování životnosti a dobré funkčnosti je nutné vybírat dostatečně pružné matrace.

Do polohovacích roštů se hodí matrace Praha, které má prodejce skladem a k vám domů vám doručí matraci spolehlivě a rychle. Matrace Praha nabízí široký výběr různých matrací za dobré ceny, které se výborně hodí k polohovacím roštům.

Pěnové matrace se hodí k polohovacím roštům

K polohovacím roštům sedí pěnové matrace, které jsou dostatečně pružné a za dobrou cenu. Pěnové matrace jsou navíc tvarově stálé a prodyšné. Pro maximální komfort je vhodné zvolit také správnou tvrdost a výšku matrace.

Pro seniory je vhodné vybírat matraci měkčí a vyšší, která nebude způsobovat proleženiny. Dostatečná výška nad hranu postele zajistí bezpečnost, takže se senior neuhodí, když bude ulehat nebo vylézat z postele. K polohovacím roštům je naopak nevhodné volit pružinové matrace, které jsou příliš tuhé.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>