Barvou roku je Peach Fuzz – pusťte si ji do Vašeho interiéru

Každý rok vybírá společnost Pantone “barvu roku”, kterou považují za symbolickou a relevantní pro dané období. Tato barva poté v průběhu roku ovlivňuje módu, design, interiérový průmysl a další odvětví. Je to takový průvodce barevnými trendy pro daný rok. 

barva roku 2024

Pro rok 2024 byla zvolena barva nesoucí název Peach Fuzz. 

Název odstínu letošního roku Peach Fuzz se dá přeložit jako broskvové chmýří nebo chloupky. Jedná se o teplý odstín, který má působit jemně a vzbuzovat touhu jak po sounáležitosti s ostatními, tak po vychutnání si chvíli ticha a klidu v nějakém útočišti. 

Letos je vítězem barva, kterou si váš domov pravděpodobně nevybavíte od shora dolů. Přesto byste si ji rádi kousek do interiéru pustili a přemýšlíte jak? 

Tipy, jak barvou pro rok 2024 oživit domácnost:

  • rámečky fotek na stěně 
  • podsedáky na židle
  • kuchyňské chňapky
  • povlak na dekorační polštáře
  • váza na květiny
  • kobereček do koupelny 
  • závěs do koupelny

Pantone je společnost specializující se na systém identifikace a komunikace barev. Jejich nejznámější produkt je Pantone Matching System (PMS), což je standardní barevný systém využívaný v průmyslu tisku a designu. Tento systém používá číselné kódy a názvy pro definici konkrétních barev, což pomáhá zajistit konzistentnost barev při reprodukci v různých médii a technologiích.

Máte další tipy? Podělte se o ně v komentářích pod článkem. 

-VE-
foto: Pantone

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>