Co s vánočním stromkem po Vánocích?

Někdo likviduje vánoční stromek ihned po svátcích, jiný po Třech králích a později. Ti co mají stromeček umělý, jej zkrátka zabalí zpět do krabice a dají do úložného prostoru. Živé, v lednu mnohdy již opadané, stromky je ale třeba vyhodit. 

vanocni stromek u zdi

Nejprve je nutné stromek pečlivě odstrojit od všech ozdob, lamet a háčků. To raději dělejte v místech, kde není koberec a které lze snadno vyčistit. 

Odstrojený stromek neukládejte do nádob na směsný odpad, jen by se tak snížila jejich kapacita. Stromky se odkládají vedle nádoby či kontejneru na směsný odpad. Popeláři je pravidelně odvážejí, a to od začátku ledna až do konce února. V některých městech je možné stromky odvézt do sběrného dvora či kompostárny. 

Máte-li popelnice přímo v době, neodkládejte stromek tam, ale položte jej před objekt. 

Pokud máte tu možnost, stromek seštěpkujte a použijte do kompostu. Rozhodně stromky neodnášejte do lesa, kde by je mohla spořádat zvěř. I při sebepečlivějším odstrojení stromku, na něm mohou zůstat háčky případně střepy a zvěř by se mohla poranit a uhynout. Z toho důvodu také do zoologických zahrad putují neprodané stromky, jedině ty mohou zvířatům posloužit jako zdraví neškodná potrava. 

Pokud vám umělý stromek už dosloužil, tak ani ten nevyhazujte do kontejneru na tříděný či směsný odpad, ale do sběrného dvora. 

Jaký stromek máte vy? A jak s ním po Vánocích nakládáte? 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>