Jak zařídit garsonku?

Koupě garsonky je ideální investicí pro mladé páry nebo pro každého, kdo se rozhodl žít singl. Také máte k dispozici bytový prostor, kde je potřeba bojovat i o ten nejmenší kousek místa? Věřte, že garsonku můžete proměnit v atraktivní a vzdušné bydlení, velmi příjemné pro život.

Stačí se inspirovat zajímavými tipy na chytré uspořádání vaší garsonky.

Jak na to, aby i malý byt hezky vypadal

Trápí vás představa, že od teď budete žít v malém a stísněném bytě, přeplněném nejrůznějšími věcmi? Není to pravda. Také na necelých padesáti metrech čtverečních je možné vykouzlit perfektní bydlení. Navíc zaplatíte menší činži než za dvou či třípokojový byt a mnohem méně se nadřete při úklidu. A jakým krokem se zařizováním 1 + kk začít? Například výběrem a správným rozmístěním nábytku.

Praktickým řešením jsou vestavěné skříně

Pokud nemáte k dispozici dostatek prostoru a kuchyň s obývákem budete mít v jednom, vsaďte na poličky a pořiďte si funkční vestavěnou skříň, nejlépe  s posuvnými dveřmi. Jedná se o velmi účelný druh nábytku, který v sobě ukryje značné množství šatstva i dalších potřebných věcí. Na skříň mohou navazovat nižší skříňky, které plynuje propojí kuchyň s obývákem. Spoustu místa ušetříte i pořízením rozkládací čalouněné sedačky s velkým úložným prostorem. Místnost je také vhodné opticky rozdělit, například svislou deskou, která od sebe může oddělit útulný jídelní koutek a šikovný pracovní kout.

Prostor opticky zvětšují i zrcadla 

Při zařizování garsonky lze perfektně kouzlit s moderním skleněným materiálem. Významným dekoračním prvkem, který by neměl v garsonce chybět, je velké kruhové zrcadlo. Umístit jej můžete třeba k jídelnímu stolu. Čiré sklo patří i do kuchyně, kde v prostoru linky prakticky poslouží a nezakryje dekor. Pokud se vám skleněný materiál zdá chladný, neváhejte si garsonku zútulnit drobnostmi, jako například barevnými polštářky.

Světlana Dočkalová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>