Jak zařídit garsonku?

Koupě garsonky je ideální investicí pro mladé páry nebo pro každého, kdo se rozhodl žít singl. Také máte k dispozici bytový prostor, kde je potřeba bojovat i o ten nejmenší kousek místa? Věřte, že garsonku můžete proměnit v atraktivní a vzdušné bydlení, velmi příjemné pro život.

Stačí se inspirovat zajímavými tipy na chytré uspořádání vaší garsonky.

Jak na to, aby i malý byt hezky vypadal

Trápí vás představa, že od teď budete žít v malém a stísněném bytě, přeplněném nejrůznějšími věcmi? Není to pravda. Také na necelých padesáti metrech čtverečních je možné vykouzlit perfektní bydlení. Navíc zaplatíte menší činži než za dvou či třípokojový byt a mnohem méně se nadřete při úklidu. A jakým krokem se zařizováním 1 + kk začít? Například výběrem a správným rozmístěním nábytku.

Praktickým řešením jsou vestavěné skříně

Pokud nemáte k dispozici dostatek prostoru a kuchyň s obývákem budete mít v jednom, vsaďte na poličky a pořiďte si funkční vestavěnou skříň, nejlépe  s posuvnými dveřmi. Jedná se o velmi účelný druh nábytku, který v sobě ukryje značné množství šatstva i dalších potřebných věcí. Na skříň mohou navazovat nižší skříňky, které plynuje propojí kuchyň s obývákem. Spoustu místa ušetříte i pořízením rozkládací čalouněné sedačky s velkým úložným prostorem. Místnost je také vhodné opticky rozdělit, například svislou deskou, která od sebe může oddělit útulný jídelní koutek a šikovný pracovní kout.

Prostor opticky zvětšují i zrcadla 

Při zařizování garsonky lze perfektně kouzlit s moderním skleněným materiálem. Významným dekoračním prvkem, který by neměl v garsonce chybět, je velké kruhové zrcadlo. Umístit jej můžete třeba k jídelnímu stolu. Čiré sklo patří i do kuchyně, kde v prostoru linky prakticky poslouží a nezakryje dekor. Pokud se vám skleněný materiál zdá chladný, neváhejte si garsonku zútulnit drobnostmi, jako například barevnými polštářky.

Světlana Dočkalová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>