V čem tkví jedinečnost a originalita 2cm dlažeb na terasu a k bazénu? 

Vybírat vhodnou podlahu k venkovnímu bazénu či na terasu? To je někdy jako řešit detektivní případ, který by potrápil i Sherlocka Holmese. Rozluštit bude třeba řadu otázek. Hezký design je důležitý, neměl by ale být rozhodujícím faktorem při výběru. Krytina u bazénů nebo na terase by měla mít také dlouhou životnost, odolnost vůči nečistotám a rozlitým tekutinám, být mrazuvzdorná a hlavně pohyb po ní musí být bezpečný, bez rizika uklouznutí. Tato kritéria splňuje spousta 2cm venkovních dlažeb z keramiky. Venkovní dlažba o tloušťce 2cm se také snadno pokládá. Není pevně spojena s pokladem, což vám přinese jen samé výhody. Seznamte se s nimi.  

netradicni-venkovni-2-cm-dlazby_1

Inspirace. Venkovní 2cm dlažba Orobico v imitaci mramoru. 

2cm dlažba na terasu a k bazénu má naprosto dokonalý design, který dokáže splnit i ty nejnáročnější představy. Keramické imitace dřeva, kamene, či mramoru jsou naprosto nerozeznatelné od pravých přírodních materiálů. Další keramické imitace napodobují kovové či betonové povrchy a na rozdíl od skutečného kovu a betonu mají různé barvy – šedou, oranžovou, zelenou či modrou…V sortimentu 2cm dlažeb nechybí ani výrazné vzory, jako například patchworkové nebo kobercové. 

venkovni-dlazba-corten_2

Terasová dlažba Corten imituje kovové povrchy. 

Ve srovnání s jinými podlahami, jako jsou WPC prkna či betonové dlažby, tak 2cm dlažby na terasu z hlediska designu představují zcela bezkonkurenční řešení a nemají nedostatky těchto materiálů. Fotografie teras, kterým dominují dlažby o tloušťce 2 cm, najdete na Inspirace pro terasy. 

pokracovani-cersaie_3

Dlažba na terasu s patchworkovými vzory je na obrázku položena do trávy. Jmenuje se North. 

2 cm dlaždice se dají pokládat na terče, do trávy a do štěrku 

Výjimečnost a originalita 2cm dlažeb však nespočívá jen v širokých designových možnostech. Jedinečná je také jejich pokládka. Vybírat lze z 3 možností pokládky – na terče, do štěrku a do trávy. 2cm dlažba na terasy a k bazénu není pevně spojena s podkladem tak jako lepená dlažba. Terasu či okolí bazénu je tak možné i dodatečně upravovat a venkovní dlaždice přemísťovat. venkovni dlazba_4

I takovýto design může mít dlažba na terasu. Je to imitace kamene s názvem Hills. Foto: Realizace zákazníka firmy M.B.KERAMIKA 

Co od pokládek 2cm dlažby můžete očekávat? 

1. Pokládka na terče. Je to velmi vyhledávané řešení. Dlažba na terče se pokládá na pevný podklad, jako například betonový nebo zhutněný štěrkový. Pod dlaždicemi je možné vést kabely od zahradního osvětlení či potrubí a v případě potřeby je kdykoliv upravit nebo rozšířit. Terčů je velké množství typů, některé mají pevnou výšku, jiné jsou výškově nastavitelné. Terče se samovyrovnávací hlavicí dokáží kompenzovat sklon až do 5% spádu.  pokladka na terce_5

Příprava pokládky dlažby na terče k bazénu u zákazníka M.B.KERAMIKY. Je to imitace kamene. 

2. Pokládka do štěrku. Dlažbu lze do štěrku pokládat kdekoliv, kde nemáte betonový nebo jiný pevný základ. Štěrkový podklad musí být rovný a dobře zhutněný. Štěrk bude na zahradě působit i jako okrasný prvek. 

pokladka do sterku_dlazba-frame_6

Venkovní dlažba s názvem Frame v imitaci kamene je položena do štěrku.

3. Pokládka do trávy. Je to nesnadnější typ pokládky, kdy se dlaždice pokládají do předem připravených, vyhloubených děr. Prorůstající tráva bude ozdobným prvkem zahrady. 

pokladka do travy_dlazba-cross-wood_7

Na fotografii je imitace dřeva, která se jmenuje Cross Wood. Je položena do trávy.

U všech 3 typů pokládek bude mezi dlaždicemi zajištěn výborný odtok vody i při silných deštích. 2cm venkovním dlažbám výrobci předpovídají velkou budoucnost. Z keramických dlaždic se dokonce dnes vyrábějí i nábytky či umyvadla. Prostor terasy tak můžete dokonale sladit. Více se dočtete v článku Umyvadla a nábytek z keramických dlaždic, kde si můžete poslechnout také video rozhovor se zástupcem jednoho z výrobců.  

cersaie_8

Z keramických dlaždic se vyrábějí také venkovní umyvadla. Mají různý vzhled. 

2cm dlažby se velmi často pokládají i k bazénům. Budete vybírat dlažbu k bazénu? Tak to se vám jistě bude líbit, že k řadě 2cm dlažeb se dají pořídit také speciální tvarovky z keramiky, jako jsou bazénové lemy či odtokové kanálky. Tyto tvarovky mají stejný design jako keramická dlažba. Design vašeho bazénu bude na té nevyšší úrovni. Ke krytým bazénům se dají bazénové dlažby pokládat i jako obklady na stěnu. 

Ve společnosti M.B.KERAMIKA, která se specializuje nejen na dlažby kolem bazénů a dlažby na terasy, ale také koupelny a další sortiment, vám rádi doporučí to nejlepší řešení. S výběrem vám poradí také online, dokonce i ve večerních hodinách a o víkendu. 

venkovni-dlazba-sundeck_9

Dlažba k bazénu v imitaci dřeva s názvem Sundeck.

2cm dlažby mají také vynikající technické vlastnosti, jsou dokonale mrazuvzdorné a snadno se čistí – stačí je vytírat vodou s přídavkem prostředku na keramickou dlažbu. Skvrny od rozlitého oleje či vína půjdou snadno odstranit. Bazénové dlažby i dlažby na terasu musejí být také protiskluzové – vhodný stupeň protiskluznosti vám doporučí specialisté firmy. 

 

Podívejte se, jak snadno se čistí keramická dlažba. 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>