Oblíbené podlahy – výhody a nevýhody

Podařilo se vám našetřit pár volných finančních prostředků, případně vyšetřit čas a pustit se do plánované renovace podlahy? První otázka, kterou budeme řešit v souvislosti s podlahou, je jakou formu provedení zvolit.

K tradičně nejoblíbenějším materiálům patří dřevo. Dřevěné podlahy umožňují vytvořit útulnou atmosféru a příjemně obývaný prostor zateplit. Nedají na ně dopustit milovníci tradice a vůbec obdivovatelé starých časů. Také ti, kdo upřednostňují bio styl, často sahají právě po tomto přírodním materiálu.Jejich pokládka však není nic jednoduchého, a je obvykle lepší, přenecháme-li ji odborníku. Pak se nemusíme bát, že nám při neodborné manipulaci nebo nesprávně provedené přípravě podkladu, vzniknou spáry nebo jiné nerovnoměrnosti. Odborníci se navíc postarají i o demontáž původní podlahy, čímž nám rovněž ušetří práci.

Velmi oblíbené jsou též laminátové plovoucí podlahy, napodobující dřevo či třeba dlažbu. Výhodou je v budoucnu snadná výměna dekoru nebo to, že se podlaha dobře hodí i pro případné podlahové vytápění. Nevýhodou pak je nevhodnost kontaktu s vodou a vyšší nároky na pokládání plovoucích podlah, neboť pokládka vyžaduje naprostou rovinu.

V poslední době jsou též moderní korkové plovoucí podlahy, především v souvislosti s ekologičností materiálu, výbornou tlumivostí, tepelně izolačními vlastnostmi či měkkostí podkladu. Jako nevýhodu může uvést vyšší cenu a též nutnost povrchové úpravy lakem.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>